Proč onanování?

onanující muž v autě

Zdravé je onanovat

Sexuologové i lékaři se shodnou, že pro zdravý a spokojený život je vhodné onanovat!

Národní průzkum sexuálního zdraví a chování (NSSHB) udělal největší průzkum zaměřený na sex ve Spojených státech, na kterém se podíleli vědci z Indianské univerzity z Bloomingtonu. Probíhal mezi lety 2009 až 2018 a zúčastnilo se ho více než 20 000 lidí ve věku mezi 14 a 102 lety.

Pokud jde o onanování, neboli masturbaci, pouhých 5 % žen ve věku kolem 30 let ji provádí více než čtyřikrát týdně, zatímco to samé tvrdí 20,1 % mužů. Zbytek prý na něco takového nemá čas nebo chuť. Třetina všech oslovených si dopřává chvilky o samotě dvakrát až třikrát měsíčně. Není důvod myslet si, že by to u nás dopadlo nějak zásadně jinak.

Masturbace, onanování je zdravé

Vědci i odborníci z řad sexuologie se přiklánějí k tomu, že existuje spousta kladných fyzických a duševních účinků onanie, mezi které patří například snížení stresu a úzkosti. Není to snad to, s čím se nejen dnešní zaměstnané manažerky a mámy od dětí dennodenně perou? Dámy, které se častěji milují samy se sebou, mívají podle sexuologů také lepší povědomí o svém těle a dokonce i aktivnější milostný život.

masturbující onanující žena

Onanování je zdravé

Lékaři i sexulogové se shodují, že masturbace, onanování je zdravé

Onanování prospívá

Masturbace neboli onanování prospívá fyzickému i psychickému zdraví.

Onanují muži i ženy

Masturbaci neboli onanování se věnují obě pohlaví, muži i ženy.